Crenicichla celidochilus

Crenicichla celidochilus Casciotta, 1987

Ареал

Цей рідкісний вид цихліди-щуки обмежений кількома притоками, верхнім і середнім р. Уругвай. Вони віддають перевагу ділянкам з великою течією та кам’янистим ґрунтом. З їх чорно-білими штрихами губ і оранжево-червоною зоною живота вони є одними з найбарвистіших субтропічних видів Crenicichla, при цьому самки набагато більш насичені та плоскі за кольором.

Утримання

Акваріум для цього виду повинен бути обладнаний піском і якомога більшою кількістю каменів, печер і труб. На додаток до звичайної техніки слід також додати проточний насос, це зменшує і розгладжує внутрішні суперечки.

Для утримання доцільно мати невелику групу з, принаймні, 5 тварин і регулярно годувати достатню кількість заморожених кормів, таких як Артемія чи Мізиди. З розміром близько 15 см тварини досягають статевої зрілості і їдять шматочки мідій і корюшки. Оскільки це субтропічний вид, один раз на рік має бути прохолодна фаза приблизно 2-3 місяці при 15-18 ° C. Поза цим часом рекомендована температура 21-26 °C, але короткочасно переноситься 13 або 30 °C.

Crenicichla celidochilus можна утримувати з іншими субтропічними цихлидами з родів Gymnogeophagus і Australoheros, а також з деякими субтропічними лорікаріїдами, такими як Hypostomus luteus або H. regani.

Для утримання кількох цих особливих цихлид-щук абсолютно необхідно 500 л.

Розмноження

При ретельному догляді, з часом утворяться пари які і почнуть копатися між камінням і скелями та під печерами. При великій підміні води на 70% і великій кількості живої їжі (водяні воші і дощові черв’яки) самка швидко наповнюється і все рідше залишає свою печеру. У якийсь момент ви бачите лише самця, який збуджено плаває навколо печери разом із самкою. У наступні дні дві тварини все більше втрачають червоно-оранжевий колір. Ікра швидко розвивається при 24,5 °C. Приблизно через 5 днів личинки вилупляються, а ще через 6 днів перші мальки починають вільно плавати. Науплії Artemia добре сприймаються як перший корм. Потім годування доповнюють повністю дорослою артемією (заморожений корм) на 1-2 см. З розміром близько 3 см у спинному плавці у молодих риб утворюється оцеллус (очна пляма), яка через деякий час зникає у самців, а пізніше вже й у самок.

Текст: Keno Gerwing, фото: Keno Gerwing & Frank Schäfer